ßogi oldala

Ezen az oldalon találsz cuki,lovas,Diddles,Nicis képeket,megtudhatod a macska és kutyanévnaposokat, találsz infót a Ponyclubbról,és akár a te állatod is felkerülhet!Jó böngészést! :D

A Beagle egy nagyon aranyos kutyafajta, de azért a gondozása és tanítása ugyanaz mint a többi kutyafajtánál.
                                                                                                                   
Amikor eljön a nagy nap, és hazavisszük a kiskutyát, természetes, hogy mindenki izgatott.
Azonban próbáljuk meg megőrizni nyugalmunkat mert így növeljük a kiskutya biztonságérzetét, és ha biztonságosnak érzi otthonunkat, akkor könnyebben meg fogja szokni az űj környezetet.
Persze előbb azt kell eldönteni, hogy milyen kiskutya is lesz az új családtag.
Milyen kutyát válasszunk?
Kiskutya vagy nagykutya?


Ezt a dolgot a gazdinak kell természetesen eldöntenie.A felnőtt kutyák  általábban már be vannak tanítva pár dologra,ha nem gyorsabban tanulnak és engedelmesebbek is.A kiskutyákat megkell tanítani, hogy ki a "falka" vezér (azaz mi) . Viszont a kiskutyák hamarabb bebírnak illeszkedni új környezetükre, és eleinte több ápolást igényelnek. Viszont ugyanúgy szeretik a gazdijukat mindketten!!


Szuka, vagy kan?

Erről a temáról számos tévhit él az emberekben: a szukák álítólag könnyebben kezelhetőek, jobban tudnak alkalmazkodni, szeretetre méltóbbak, de akaratosabbak és érzékenyebbek.A kanokról ezzel szemben erőszakosabbak törekvőbbek, durvábbak, és szegényebb az érzelem világuk. Ezeknek az előítéleteknek persze nincs semmilyen valóság alapjuk!

Amikor választanunk kell egy alomból több kiskutya közül, ne az legyen az első szempont, hogy milyen a neme, hanem hogyan viselkedik velünk a kiskutya. Észre fogjuk venni, ha szimpatikusak vagyunk neki. Következetes és szeretetteljes nevelés mellett nem játszik szerepet kedvencünk neme. Figyelembe kell venni azonban, hogy iavrértett szuka évente kétszer tüzel, azaz készen áll a párzásra, aminek következménye a kiskutyák születése.Ha nem akarjuk, hogy szülessenek kiskutyák, vagy válasszunk hím kutyát, vagy ivartalanítsuk szuka kutyusunk, mert sokszor emiatt a probléma miatt kerül sok-sok kutya a menhelyre.


Haza jön a kutyus!


Amikor hazaérkezünk a kiskutyával, egyből vezessük arra a helyre ahol elvégezheti a dolgát majd máskor is. Az autózás után valószínűleg már alig várja, hogy könnyítsen magán.Később ugyanitt fogja elvégezni a dolgát, mert érezni fogja a saját szagát.

Második lépésben itassuk meg még kint, majd hagyjuk egy ideig, hogy körben szaladgálhasson az udvaron.Lehet, hogy még egyszer el fogja végezni a dolgát, de ez teljesen normális. Az első két napban a kiskutya megtanul tájékozódni az őj otthonában, de ehhez mindenekelőtt nyugodt környezetre van szükség.Óvatosan kell bánni vele, ne ijesszük meg nagy hangokkal, ilyesztő dolgokkal. Nem helyes, ha már az első napokban áthívjuk a barátokat és a szomszédot, hogy megismerhesse az őj jövevényt.Hagyjuk, hogy a kiskutya először minket szokjon meg, majd később ráér más emberekkel is. Az első két hétben különösen fontos, hogy minél több időt töltsünk együtt a kiskutyával. Csak az első két nap után, amikor a kiskutya már megismerkedett új környezetével hagyhatjuk egyedül egy kicsit a kutyust.Ha egyedül hagyjuk ügyeljünk rá, hogy semmi olyan tárgy ne legyen elérhető neki amiben kárt okozhat, vagy baleset történhet!Végül átjöhetnek a barátok is; a kiskutya biztosan barátságosan fogja fogadni őket.


Állati barátságok

Ha már vannak kutyáink akkor egy séta keretében semleges területen ismertessük meg őket egymással.Ezzel enyhíthetjk az első találkozás okozta stresszt.Azonban semmiképp ne hanyagoljuk el egyik kutyát sem, mindegyikükre szenteljünk ugyanannyi időt.A többi háziállatot úgy helyezzük el, hogy felügyelet nélkül a kutya ne férhessen hozzájuk.A macskának legyen lehetősége felmászni a magasabb bútorokra.



Együttélés az ellenséggel - Macska a családban

De vajon miért alakult ez így? Miért utálják ennyire a kutyák a macskákat és viszont? Minden gyermek tudja, hogy kutya és macska között örök idők óta fennáll e harc, de vajon miért? Ahhoz, hogy e kérdést megválaszolhassuk, elég csak  kicsit megfigyelnünk a két állat kommunikációját. Vegyük például a farok állását. Míg a kutya a legtöbb esetben barátságból csóválja a farkát, addig a macska evvel feszültségét, félelmét fejezi ki. Viszont míg a kutya esetében a felfelé álló farok feszült figyelmet jelez, addig a macska boldogságát, bizalmát fejezi ki. Ezek után nem nehéz megértenünk, honnan ered a harag a két állat között...kutyamacska3.jpgegyszerűen nem értik meg, mit kommunikál a másik. Azok az állatok, akik kölyökkoruktól kezdve együtt vannak, idővel megértik, megtanulják egymás „nyelvét", azonban az olyan kutya számára, aki sosem látott még macskát,  ezek a jelzések komoly fenyegetéseknek tűnnek. Emellett persze az sem hanyagolható el, hogy a kutya szemében a menekülő macska már nem más, mint zsákmány, így egy erősebb vadászösztönű kutyánál teljesen természetes, hogy megindul a hajsza. 


Összeszoktatás

A legtöbb kutya esetében van esély a békés együttélésre, azonban sajnos bizonyos vadászkutyáknál számolnunk kell avval, hogy sok munkára és kitartásra lesz szükségünk, és még így sem garantált a siker. 
Hasonlóan a kisbaba-kutya összeszoktatáshoz, első időkben itt sem szabad őket összeengedni. Hagyjuk, hogy a kutya megszokja a ház körül a macska szagát, elfogadja, hogy ő is a falka tagja. Vegyünk egy olyan rongyot, pokrócot, amelyen a cica sokat tartózkodik, és ezen etessük a kutyát, így  pozitív élmény (az etetés) fog összekapcsolódni a macska illatával. Amikor a kutya megszokja az új szagokat (1-2 hét), akkor kezdhetjük el a tényleges összeismertetést. Tegyük a macskát egy szállítóboxba, a kutyát pedig vegyük pórázra. Itt is 2 emberre lesz szükség, a gazdi fogja a macska boxát, míg a kutyát egy másik ember vezeti. Lassan, óvatosan engedjük, hogy a kutya megszaglássza, megnézze a boxot, azonban az első negatív jelre a gazdi azonnal üvöltsön rá, és a kutyát vigyük ki a szobából. Nagyon fontos, hogy soha ne a macskával meneküljünk ki, ezzel ugyanis csak erősítenénk a kutya zsákmányszerző ösztönét. Napról napra ismételjük meg a gyakorlatot, egészen addig, míg a kutya teljesen közömbös nem lesz.kutyamacska2.gifKövetkező lépésként a macskát csavarjuk egy pokrócba (így nem tud majd karmolni), és így engedjük a kutyát a macska felé. Nagyon figyeljünk, hogy az első negatív jelnél cselekedni tudjunk, ám a dicséretről se feledkezzünk meg! Ha a kutyánk jól viselkedik, jutalomfalattal, simogatással erősítsük meg. Utolsó lépésként engedjük a macskát szabadon, míg a kutyára tegyünk hosszúvezetőt (ha úgy látjuk, szükség esetén szájkosarat is), és hagyjuk, hagy ismerkedjenek össze.


Van, hogy az összeszoktatás pillanatok alatt sikerüly, és van olyan is, amikor nagyon hosszú és időigényes folyamat, de mindenképpen érdemes belevágni. Itt se felejtsük el, ha a kutyánk elfogad minket vezetőnek, az már fél siker! 


Mi kell kutyánknak?


Nyakörv és póráz

A jó nyakörv olyan széles, hogy lefed két nyakcsigolyát, és olyan szoros, mint a kényelmes inggallér.Fenőtt kutyáknak megfelel egy 220 cm-es póráz.A nyakörv belsejébe pedig tegyünk vagy telefon számot, vagy vegyünk bilétát, a nyakörvre.     images_1.jpg


Tálak

A porcelán itatótálak jobbak, mert nem borulnak fel, és hűvösen tartják a vizet. Etetőtálnak rozsdamentes acélból készült edényt válasszunk, amelynek csúszásmentes alja van. A nagytestű kutyák etetőtálját tegyük egy megfelelő magasságú, satbil állványra.images_2.jpg


Szállítódoboz

Egy elég erős műanyag szállítódoboz nemcsak az autóban nyújt biztonságot, hanem hordozható kosárként is használhatjuk, ha levehető a teteje.Akkora legyen, hogy benne a kutya feltudjon állni, megbírjon kényelmesen fordulni, és letudjon feküdni.images_3.jpg


Játékok

A játékszerek ne legyenek se túl kicsik se túl nehezek.Ügyeljün arra, hogy ne adjunk olyan játékot a kutyának, amit lebír nyelni, vagy lebír harapni egy darabot belőle, mert ha lenyeli abból tragikus dolog is történhet.A legjobb, ha tömöt gumiból van a játék.images_4.jpgimages_5.jpg


Egy saját zug

Egy olyan kis zug ahová elhúzodhat pihenni a kutyusunk.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 16
Tegnapi: 9
Heti: 38
Havi: 250
Össz.: 289 069

Látogatottság növelés
Oldal: Haza jön a kutyus :)
ßogi oldala - © 2008 - 2024 - wwwszuperoldal.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weblap készítő egyszerű. Weboldalak létrehozására: Ingyen weblap

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »